CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Suche

Kirche St. Michael in Rokytnice nad Jizerou

Riesengebirge

Rokytnice nad Jizerou, 512 44

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die barock Kirche wurde im Jahre 1758 fertiggebaut, auf den Turm wurden Glocken ausgezogen und eine Uhr von einem unbekannten Prager Uhrmacher installiert, welcher sie schon im Jahre 1746 angefertigt hat.
 
 

Im Jahre 1759 wurde auf die Turmspitze ein Kreuz aufgesetzt und Kirche wurde feierlich eingeweiht. In dem 19. Jahrhundert erfolgte eine ganze Rekonstruktion der Kirche. Es wurde das ganze Dach repariert, neue Treppe ausgebaut, Holzfenster wurden mit Eisenfenster ersetzt, neue Treppe vor dem Portal wurde gebaut und erfolgte komplette Renovierung des Innenraums der Kirche. Danach war die Kirche nochmals eingeweiht.

Kostel sv. Michala, Autor: Milan Drahoňovský

Kirchliche Bauten: Kirche

Kostel sv. Michala, Autor: Milan Drahoňovský
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load