CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Kirche des Heiligen Bartholomäus, Doksy

Mácha Region

Doksy, 472 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Kirche wurde in den Zeiten des böhmischen Frühbarocks erbaut. Ein Bestandteil des Portalhauptaltars aus den Jahren 1670 – 1680 bildet die Statuette der hl. Maria von Montserrat.
 
 

Zu sehen ist auch die alte Orgel, die aus der Kirche in Kruh übertragen wurde. Die Orgel stellt eine der ältesten Orgel in Nordböhmen dar. Im Jahre 1992 wurde sie dank der Deutschen kostpielig restauriert.

KOSTEL SV. BARTOLOMEJE, DOKSY

Kirchliche Bauten: Kirche

KOSTEL SV. BARTOLOMEJE, DOKSY
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load