CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Kirche der heiligen Barbora, Zahrádky

Mácha Region

Zahrádky, 471 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Kirche der heiligen Barbora steht südöstlich von Zahrádky.
 
 

Das ursprüngliche Bauwerk aus der Zeit der Renaissance entstand auf dem Grundriss eines lateinischen Kreuzes gegen das Jahr 1550. An dem Bauwerk wurden später Barockumbauten durchgeführt. In der Kirche befindet sich die Gruft der Familie Kounitz. Der nahe Glockenturm hat über dem Portal die Jahreszahl 1609. Die Kirche ist von einem Friedhof umgeben, bei dessen Treppe die Barockstatuen des heiligen Wenzels und des heiligen Prokops vom Anfang des 18. Jahrhunderts stehen. Ein bisschen weiter befindet sich die Plastik des heiligen Juda Tadeas aus der gleichen Zeit. Die Kirche ist der einzige Rest des Dorfs Mnichov, das im Dreizigjährigen Krieg unterging.

Kostel sv. Barbory, Autor: Milan Drahoňovský

Kirchliche Bauten: Kirche

Kostel sv. Barbory, Autor: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Barbory, Autor: Milan Drahoňovský
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load