CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Suche

Kirche der Geburt der Jungfrau Maria, Trutnov

Riesengebirge

Trutnov, 541 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Kirche der Geburt der Jungfrau Maria ist ein Werk vom wiener Baumeister Leopold Niederecker.
 
 

Es handelt sich um ein Spätbarockgebäude mit Klassizismus- und Rokokoelementen. Die charakteristische Silhouette der Kirche bildet ein 64 m hoher Turm mit Zwiebeldach. Der Hauptaltar des Doms stammt aus dem Jahr 1784, entlang der klassizistischen Domhalle befinden sich neun Seitenaltäre. Der Predigerstuhl ist mit religiösen Reliefs aus dem Jahr 1864 dekoriert. Die Kirche verzierten in der Vergangenheit auch Deckengemälde mit biblischen Motiven, die jedoch leider später bemalt wurden. Seit dem Jahr 1991 hat die Kirche vier neue Glocken, im Jahr 1994 wurde eine mehrjährige Generalrekonstruktion der Kirche beendet.

Kostel Narození Panny Marie, Trutnov, Autor: Daniel Balogh

Kirchliche Bauten: Kirche

Kostel Narození Panny Marie, Trutnov, Autor: Daniel Balogh
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load