CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Kapelle der heiligen Elisabeth, Harrachov

Riesengebirge

Harrachov, 512 46

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Neben dem Gebäude der Glashütte von Harrachov befindet sich die Kapelle der heiligen Elisabeth, in der eine einzigartige Glasglocke untergebracht ist.
 
 

In der hiesigen Glashütte goss sie im Jahr 1916 Julius Klinger. Die Glocke ist 50 cm hoch und wiegt 10 kg. In der Kapelle ist auch ein Altar mit venezianischen Spiegeln und der Innenraum ist weiterhin mit reich dekorierten Vitragefenster verziert.

Kirchliche Bauten: Kapelle

, Autor: Milan Drahoňovský
, Autor: Milan Drahoňovský
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load