CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Suche

Dom des heiligen Peters und Pauls, Mělník

Mácha Region

Mělník, 276 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Kirche des heiligen Peters und Pauls ist eine der Dominanten von Mělník.
 
 

Die Kirche des heiligen Peters und Paulus mit einem hohen Turm gilt als ein Bestandteil der Burg und später des Schlosses, obwohl sie erst ein Jahrhundert später gebaut wurde.

Die ursprüngliche Kirche war romanisch, zu der Kirche gehörten zwei Türme, von denen ein Turm bis heute erhalten geblieben ist. Im 14. Jahrhundert wurde die Kirche im gotischen Stil umgebaut. In den Jahren 1911-1913 nahm Kamil Hilbert die Gesamtrekonstruktion der Kirche auf und ließ unter anderem den Turm in der heutigen Gestaltungsform nachbauen.

Kostel sv. Petra a Pavla, Mělník

Kirchliche Bauten: Kirche

Kostel sv. Petra a Pavla, Mělník
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load