CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Suche

Augustinerkloster Vrchlabí

Riesengebirge

Husova 213
Vrchlabí, 543 01

Telefon:+420 499 456 111
E-mail:info@krnap.cz
Web:www.krnap.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Das Augustinerkloster in Vrchlabí, das ein bedeutendes Barockdenkmal ist, wurde im Jahr 1704 vom Maximilian von Morzini gegründet.
 
 

Es handelt sich um das ehemalige Kloster der katholischen Kirche, das dem Augustinerorden gehört. Vor kurzem wurde das Gebäude repariert, im Erdgeschoss und den Kellerräumen ist eine ökologische Exposition Stein und Leben installiert, im Ambit des Klosters sind die Ausstellungsräume des Museums vom Riesengebirge in Vrchlabí. In nächster Nähe des Klosters befindet sich eine Barockkirche, die auch rekonstruiert wurde und wo heute Sommer-, Sonntags- und Weihnachtskonzerte veranstaltet werden.

Anlage

  • ikona souboru
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load