CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Suche

Burgruine Zakšín

Mácha Region

Tuhaň, 472 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Burg Zakšín, die auch als Pustý zámek (Ödes Schloss) bezeichnet wird, gehört zu den bewundernswertesten Beispielen befestigter Wohnsitze auf Sandstein.
 
 

Die Burg entstand um das Jahr 1400, zu Zeiten Václav Berkas, an der Stelle einer einstigen Burgstätte. Bereits um 1450 war sie verlassen. Sie stand auf drei Sandsteinblöcken, die Zwischenräume zwischen ihnen dienten als Gräben. Der interessanteste von ihnen ist der zweite, schief gemeißelte Sandsteinblock, mit dem Auffahrtsvorbau zur Zugbrücke. Einige Räume sind in den Felsen eingehauen.


Zakšín

Burgen und Burgruinen: Burgruinen

Zakšín
Zakšín
Zakšín
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load