CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Suche

Burgruine Milštejn

Lausitzer Gebirge

Svor, 471 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Burg gründeten in der ersten Hälfte des 14. Jhs. die Herren Berka z Dubé zum Schutz des Handelsweges Žitavská stezka. Sie wurde auf dem Sandsteinfelsen errichtet und nie erobert.
 
 

Während seiner gesamten Existenz gehörte sie der Familie Berka, die sie jedoch am Ende des 16. Jhs. verließen. Ihre Untergang wurde im 18. Jh. durch den Steinbruch von Mühlsteinen verursacht. Die Burgstätte ist über 100 m lang, aber durch den Betrieb des Steibruchs wurde sie völlig verändert. Der einzige Rest ist eine Mauer mit ehemaligem Tor. Ein nicht weit entferntes Felsentor ist nicht von Natur, sondern vom Menschen geschaffen.

Lage: 3 km nördlich von Cvikov, 2 km nordöstlich von Svor entfernt

Milštejn, Autor: Chmela

Burgen und Burgruinen: Burgruinen

Milštejn, Autor: Chmela
Milštejn, Autor: Chmela
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load