CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Suche

Burgruine Štěpanice

Riesengebirge

Benecko, 512 37

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Den historischen Kern der Gegend um Benecko bildete in der Vergangenheit die Burg Štěpanice. Ihre erste Erwähnung stammt bereits aus dem Jahr 1304.
 
 

Von der Gründung der Burg ist im Zusammenhang mit Jan z Valdštejna (Johannes von Waldstein) die Rede. Balbíns Chronik zufolge herrschte Jindřich Jan z Valdštejna jedoch in der hiesigen Gegend bereits 1254. Diese Angabe bestätigen auch archäologische Funde auf der Burg. Gegenwärtig befinden sich an der Stelle der ehemaligen Burg die Ruine der Bastei sowie Reste des Wehrsystems.

zbytky hradu Štěpanice

Burgen und Burgruinen: Burgruinen

zbytky hradu Štěpanice
zbytky hradu Štěpanice
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load