CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Suche

Schloss Vrchlabí

Riesengebirge

Zámecká 1
Vrchlabí, 543 01

Telefon:+420 499 405 311
E-mail:posta@muvrchlabi.cz
Web:www.muvrchlabi.cz
www.mestovrchlabi.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Eine natßrliche Stadtmitte von Vrchlabí bildet das malerische Renaissanceschloss, vom Park umgeben.
 
 

Es wurde an der Stelle der ehemaligen gotischen Festung durch den Bergwerkunternehmer Kryštof Gendorf in der Mitte des 16. Jhs. gebaut. Das Schloss warvon einem Wassergraben mit drei Fallbrücken umgeben. Dieser Graben wurde am Anfang des 19. Jhs. zugeschüttet. In allen vier Ecken des Schlosses sind auffällige achtseitige Türme mit zwiebelförmigen Kuppeln.

An das Schloss schließt sich ein naturhaft-landschaftlicher Park mit fremden Holzarten und kleinen künstlichen Seen an. Durch den Park führt ein gut markierter Fußweg. Der Park ist frei zugänglich.

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load