CSENPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Suche

Haus Šolcův dům

Isergebirge

U jezu 10
Liberec, 460 01

Telefon:+420 482 428 999
E-mail:jizhory@nature.cz
Web:www.jizerskehory.nature.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Eines der erhaltenen Denkmäler direkt im Stadtzentrum von Liberec. Derzeit hat hier ihren Sitz die Verwaltung des Geschützten Landschaftsgebiets Jizerské hory.
 
 

Am Ende des 18. Jahrhunderts wurde Liberec als ein Textilproduktionszentrum bekannt. Die hiesigen Häuser bauten die Hersteller von Textilwaren auf Grundstücken, auf die man das für die Produktion benötigte Wasser zuleiten konnte, insbesondere am Fluss Nisa. Das gezimmerte einstöckige Häuschen des Leinwandhändlers Bedřich Šolc wurde im Jahr 1771 gebaut. Es belegt die Handfertigkeit der Zimmerer am Ende des 18. Jahrhunderts in dieser Region unter dem Berg Ještěd.

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load