CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Suche

Felsaussicht Holubník

Isergebirge

Hejnice, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der Berg Holubník mit einem Aussichtsfelsen bietet eine grandiose Rundsicht auf das umliegende Jizerské hory Gebirge.
 
 

Auf dem flachen Gipfel des Holubník, in einer Seehöhe von 1070 m, befindet sich ein gewaltiger Felsenblock. Von dieser Dominante des Hejnický hřeben gibt es fast ein Rundum-Aussicht. In der nördlichen Richtung bietet sich eine schöne Aussicht auf die Region Frýdlant und südlich auf einen Teil des Jizerské hory mit dem Stausee Bedřichov. Am Horizont kann man den Ještědský hřbet sehen. Der Name wurde von einer längst aufgegebenen geodätischen Vermessungsanlage abgeleitet, die mit ihrer Gestalt an einen Taubenschlag erinnerte.

Lage: 5 km südlich von Hejnice.

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load