CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Felsaussicht Hlavatice

Böhmisches Paradies

Turnov, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Sandsteinfelsen mit Aussicht auf die umliegende Landschaft.
 
 

Der einsame Sandsteinfelsen befindet sich am nördlichen Rand des Hruboskalská plošina, unweit der Burg Valdštejn, etwa 2 km südlich von der Stadt Turnov entfernt. Der Felsen mit einer Seehöhe von 380 m ist über eine Wendeltreppe mit 36 Stufen aus Stahl erreichbar.

Vom Gipfel aus gibt es eine schöne Aussicht auf die umliegende Landschaft – Turnov, Kozákovský hřeben und weiter auch Ještědský hřeben, Jizerské hory, Bezděz und Ralsko. Zur besseren Orientierung ist die Aussicht mit einer Orientierungstafel ausgestattet.

Erreichbar: Die Aussicht liegt auf der Strecke des Weges Zlatá stezka Českého ráje zwischen Turnov und der Burg Valdštejn

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load