CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Aussichtsturm Žaltman

Riesengebirge

Úpice
Úpice, 542 32

GSM:+420 605 297 943
E-mail:info@icupice.cz
Web:www.jestrebihory.net/cs
www.icupice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der Aussichtsturm Žaltman ist einer der bekanntesten Orte in Jestřebí hory, er befindet sich unweit von Úpice.
 
 

In 739 m Seehöhe befindet sich eine Stahlkonstruktion mit einer Wendeltreppe. Der Aussichtsturm wurde im Jahr 1976 in Betrieb genommen. Von oben gibt es eine wunderschöne Aussicht auf das gesamte Jestřebí hory. Weiter kann man Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Adršpašsko-teplické skály, Soví und Javoří hory, Broumovské stěny, Region Úpice, Region Hronov, Orlické hory, Králický Sněžník, Zvičina, Kumburk und Trosky sehen. Östlich ist das im benachbarten Polen liegende Stolové hory Gebirge zu sehen und auf der Südseite kann man bis hinter den Stausee Rozkoš das Gebiet nahe von Hradec Králové sehen.

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load