ENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Vyhledávání

Zubačkou za krásami Krkonoš

Jizerské hory

Ozubnicová trať Tanvald – Kořenov je nejstrmější ozubnicová železnice v České republice. Projížďka zubačkou patří mezi oblíbené výletní cíle v každém ročním období.
 
 

Trať vede přes Jizerské hory a Krkonoše až do polské Sklářské Poreby a nabízí krásné výhledy na přírodu těchto hor. V budově nádraží Kořenov, ve výšce 700 m n.m., najdete Muzeum ozubnicové dráhy, které přibližuje historii a zvláštnosti provozu této tratě. V muzeu jsou umístěny fotografie ilustrující historii tratě, modely ozubnice a drobné exponáty týkající se této jedinečné technické památky.

Na trať pravidelně vyjíždějí historické soupravy a lokomotivy, během celého roku se na trati konají různé doprovodné akce.

Na letní sezonu jsou Železniční společnost Tanvald každoročně připravovány nostalgické jízdy (www.zubacka.cz). Zvláštní vlaky jsou sestaveny z historických vozidel a průvodčí vlaků jsou oblečeni v historických uniformách.

Výlet zubačkou můžete spojit s procházkou z Harrachova k Mumlavským vodopádům nebo harrachovským skokanským můstkům.

Zubačka
Zubačka
Vodopády
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load