ENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Vyhledávání

Devět důvodů, proč navštívit Lomnici nad Popelkou

Český ráj

GSM:+420 739 568 347
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Město a jeho okolí, spojující krásy Českého ráje s horskými dominantami Krkonoš, je protkáno řadou atraktivních turistických a cykloturistických tras a nabízí zajímavé možnosti sportovního vyžití (průzračně čisté koupaliště).
 
 

Jako na dlani uvidíte Lomnici z rozhledny na poutní hoře Tábor, výhled do okolí nabízejí také volně přístupné vyhlídky na skokanském můstku K-70 v Lyžařském areálu v Popelkách nebo na zřícenině hradu Kumburk. Krajina Lomnicka je bohatá i na další skvosty: památky (Kumburk, Bradlec) a stavby lidové architektury – pohádkovými přízemními roubenými domky s podsíněmi a bohatě vyřezávanými štíty, tzv. lomenicemi, se pyšní například lomnické Karlovské náměstí. Nejstarší dochovanou stavbu v Lomnici ukrývá zdejší hřbitov, je jí dřevěná zvonice z poloviny 17. století. Město každé léto ožívá tradičním hudebně divadelním festivalem Lomnické kulturní léto.

Nabídku hory Tábor v létě opět obohatí sezonní informační středisko. Krásu drahých kamenů z Českého ráje a okolí lze v letních měsících obdivovat na tradiční výstavě v Městském muzeu a galerii. Nezapomeňte ochutnat zdejší sladkou specialitu, vyráběnou podle tradiční staré receptury v několika příchutích – známé Lomnické suchary.

Turistické informace a materiály a zajímavé suvenýry získáte v turistickém informačním centru na Husovo náměstí 44 (pravý vchod budovy místního muzea).

Lomnice
Lomnice
Rozhledna na poutním místě Tábor, autor: KIS Lomnice n. Pop.
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load