ENDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Vyhledávání

Tipy pro návštěvníky regionu

Český ráj

E-mail:info@cesky-raj.info
Web:www.cesky-raj.info
www.regionalniprodukt.cz
www.albrechtzvaldstejna.cz
www.ceskyrajdetem.cz
shop.cesky-raj.info
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Po stopách Albrechta z Valdštejna  Za pověstmi Českého ráje - Bonusové místo

Sdružení Český ráj pro letošní sezonu připravilo pro turisty spoustu novinek a tipů, kam se v Českém ráji vydat. Po celé léto jsou návštěvníkům infocenter a také řady památek a partnerů Sdružení k dispozici letní Turistické noviny 2022 obsahující kompletní turistickou nabídku regionu - včetně kalendáře akcí, jízdních řádů turistických autobusů i desítky námětů, jak trávit v Českém ráji volný čas.
 
 

Pro návštěvníky jsou připraveny tipy na pěší, cyklo a filmové výlety ve formě flipbooků. Noviny i flipbooky jsou zdarma ke stažení na https://www.cesky-raj.info/cs/o-regionu/propagacni-materialy/.

Milovníci historie mohou nejen po Českém ráji putovat Po stopách Albrechta z Valdštejna, sbírat razítka a získávat za ně drobné odměny. Více o celém projektu na www.albrechtzvaldstejna.cz

Pro rodiny s dětmi je tu tradiční Putování za pověstmi Českého ráje, v rámci kterého je možné zakoupit na infocentrech nebo e-shopu Cestoknížku, získat Cestomapu a vyrazit třeba na Trosky, za Bílou paní na Kumburk nebo vílou Jizerýnou na Železnobrodsko.

 V polovině července byl spuštěn nový web regionálních produktů, který představuje místní výrobce – potravináře i řemeslníky, kteří z místních surovin vytváří kvalitní certifikované výrobky. Najdete mezi nimi pestrou škálu zboží od skleněných figurek přes šperky, keramiku, výrobky ze dřeva až po látkové hračky či produkty z bylin. Značku Regionální produkt Český ráj nesou zdejší ovocné mošty, marmelády, medy i uzenářské a masné produkty, sýry nebo třeba piva… Nový web najdete pod doménou www.regionalniprodukt.cz a krom prezentací regionálních výrobců je doplněn o krátké videopozvánky do dílen některých z nich.

 Na svém facebookovém profilu Sdružení v letošním roce mimo postupně představuje města Českého ráje a jejich poklady. Sledujte na https://www.facebook.com/ceskyraj.ceskyraj.

V rámci třicetiletého výročí pořádá Sdružení během celého léta přednáškové večery s cestovatelkou a fotografkou Pavlou Bičíkovou. Besedy nesou název Český ráj známý neznámý, ta nejbližší se koná v sobotu 30. července od 18.00 hodin na Pantheonu v Malé Skále. Další je potom 8. srpna v Jičíně a 21. srpna v kempu Sedmihorky. Poutavé přednášky určitě zaujmou nejen návštěvníky, ale i místní obyvatele, neboť i oni se jistě dozví spoustu zajímavých informací.


Příloha

 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load