ENDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Vyhledávání

Turistické noviny z Českého ráje 2022 jsou tu pro vás

Český ráj

Po stopách Albrechta z Valdštejna 

Sdružení Český ráj i letos připravilo ve spolupráci s informačními centry a dalšími partnery v regionu letní Turistické noviny. Letošní noviny s ohledem na třicetileté výročí Sdružení více představují aktivity spolku.
 
 

Na 40 stranách získají čtenáři informace o projektu Po stopách Albrechta z Valdštejna, novinky k putování za pověstmi Českého ráje i projektu Greenway Jizera. Nechybí tradiční rozhovor s osobností regionu, tentokrát věnovaný Dominiku Feštrovi, který jako potomek šlechtické rodiny Schliků pečuje o Prachovské skály.

V novinách mají svou prezentaci noví nositelé značky Regionální produkt Český ráj. Čtenáři tu také najdou spoustu tipů na výlety na méně známá místa, například na Semilsko, železnobrodské Trávníky či na Hodkovicko. 

Samozřejmostí jsou jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol, přehledná mapka a kalendář kulturních a společenských akcí v Českém ráji.

V rámci výročí Sdružení pak čtenáře i návštěvníky regionu spolek srdečně zve na letní cestovatelské večery s fotografkou Pavlou Bičíkovou na téma Český ráj – známý neznámý. 

Podrobné informace k akci jsou na straně 3 novin.

Přehledy památek a turistických cílů jsou vzhledem k velkému rozsahu ponechány pouze v elektronické verzi novin, která je zdarma ke stažení zde:

www.cesky-raj.info/cs/o-regionu/propagacni-materialy/turisticke-noviny-2022.html

Noviny ve formě flipbooku najdete na tomto odkazu: e-brozury.cesky-raj.info/noviny2022

Tištěné Turistické noviny Český ráj 2022 jsou k dostání na všech infomačních centrech regionu, vybraných turistických cílech a u členů Sdružení Český ráj.


titulní fotka, autor: Pavla Bičíková
titulní fotka, autor: Pavla Bičíková
noviny titulka
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load