ENDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Vyhledávání

Tipy na výlety po Českém ráji v novém

Český ráj

Sdružení Český ráj, z. s., připravilo na letošní turistickou sezonu novinku v podobě elektronických tipů na výlety ve formě flipbooku. Pro návštěvníky je tak připraveno 28 tipů na pěší výlety, které je zavedou do známých i méně známých zákoutí regionu. Cyklisté se mohou inspirovat v nabídce 30 cyklovýletů a připraveno je tu deset výletů za filmem a pohádkou, s nimiž je možné se vydat třeba za Rumcajsem do Jičína nebo na Sychrov za princeznou Zlatovláskou.
 
 

Nabídka obdobných výletů byla v nabídce již v minulosti, všechny ale prošly kontrolou, aby byly aktuální. Nově se také upravily do podoby zmíněného flipbooku, který umožnuje pohodlné listování, prohlížení galerie fotek, je propojen na mapy.cz a obsahuje i další detailnější informace na webu.

Pro návštěvníky informačních center má Sdružení Český ráj v rámci tohoto projektu v nabídce tři druhy letáčků, které fungují jako jakýsi rozcestník a umožňují se do flipbooku dostat pomocí QR kódu, který si jednoduše „vyfotíte“ telefonem. A pro ty, co jdou na výlet raději s trasou „na papíře“ než v telefonu, je tu možnost si vybraný výlet vytisknout, neboť všechny jsou ke stažení v pdf.

Do léta bude tato nabídka doplněna o bezbariérové výlety určené pro hendikepované, seniory, ale také pro rodiny s kočárky. 

Výlety jsou k dispozici na:

http://e-brozury.cesky-raj.info/vylet/cyklo

http://e-brozury.cesky-raj.info/vylet/pesi

http://e-brozury.cesky-raj.info/vylet/film

a také na www.cesky-raj.info (tipy na výlety)


Letáky
Letáky
Letáky
Letáky
Léto na Kozákově
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load