ENDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Vyhledávání

Pěšky na Bramberk

Jizerské hory

GSM:+420 774 667 677
Web:https://mapy.cz/s/labutesete
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Výšlap na Bramberk patří sice ke strmějším, zato méně frekventovaným trasám v okolí Jablonce.
 
 

Trasa: Po žluté z Jabloneckých Pasek (Bus, MHD, ČD) - Jindřichov - sedlo pod Krásným - Bramberk, dále po zelené Pod Bramberkem - Velké kameny - Lučany - Jablonecké Paseky

cca 3 h, 8 km, mapa zde

Kamenná, 22 m vysoká rozhledna z r. 1912 je dílem známého architekta Roberta Hemmricha,  který má na svém kontě přes 500 staveb v Jablonci a okolí, z toho další tři žulové rozhledny na Tanvaldském Špičáku, Černé Studnici a Prosečském hřebeni. 

Cestou vás čekají podhorské louky, malebné jizerskohorské chalupy, tajemná zákoutí lesa s žulovými skalkami a odměnou za výstup parádní výhledy na Jablonec, Jizerské hory a Krkonoše. Přilehlá chata Bramberk nabízí příjemné posezení, dětský koutek, pejskům vstup povolen. 


Bramberk, autor: Pavel Charousek
Bramberk, autor: Pavel Charousek
Bramberk, autor: Pavel Charousek
Bramberk, autor: Pavel Charousek
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load