ENDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Vyhledávání

Na Dvoračky kolem Huťského vodopádu

Krkonoše

Telefon:+420 481 522 001
Web:www.mesto-rokytnice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Trasa začíná na Dolním náměstí a vede nás po zeleně značeném poznávacím okruhu „Okolo Rokytnice“ přes Horní náměstí a dále po modré turistické značce údolím Huťského potoka.
 
 

Vhodným místem zastávky a odpočinku je Huťský vodopád, který se nachází mezi pátým a šestým kilometrem trasy. Trasa pokračuje dále po modré turistické značce až na rozcestí nad chatou Světlanka a odtud dál po žluté značce ke známému turistickému cíli – k horské chatě Dvoračky, která je zároveň nejvýše položeným místem trasy. Zpět nás trasa vede po červené turistické značce tzv. Jabloneckou cestou, která zejména v úseku pod Sachrovým hřebenem nabízí překrásné výhledy na rokytnické údolí. Zpět do centra se pak dostaneme po žluté turistické značce, ještě před tím si ale můžeme trasu zpestřit odbočkou na skalní vyhlídku Stráž, která nám celkovou délku trasy prodlouží o cca 2 km, ale rozhodně stojí za vidění. Trasu lze absolvovat i na horském kole, jen je potřeba počítat s náročným stoupáním v údolí Huťského potoka.

Začátek trasy: Dolní náměstí v Rokytnici nad Jizerou

Konec trasy: Dolní náměstí v Rokytnici nad Jizerou

Celková délka trasy: 16,2 km

Nejnižší bod: 540 m n. m.

Nejvyšší bod: 1125 m n. m.

Obtížnost: střední

Hlídka na Stráži, autor: Oba Creators
 
Hlídka na Stráži, autor: Oba Creators
Dvoračky, autor: Barbora Vyl
Dvoračky, autor: Jan Valečka
Hlídka na Stráži, autor: Oba Creators
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load