ENDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Vyhledávání

Vrchlabí

Krkonoše

Vrchlabí, 543 01

Telefon:+420 499 405 311
Fax:+420 499 405 310
E-mail:posta@muvrchlabi.cz
Web:www.muvrchlabi.cz
www.facebook.com/mesto.vrchlabi
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Město Vrchlabí leží uprostřed horského masivu Krkonoš a je považováno za jednu z jeho vstupních bran. Rozkládá se na řece Labi a je prvním a zároveň nejseverněji položený městem na jeho toku.
 
 

Pravděpodobně již před rokem 1300 vzniká na území města první osada českého jména Wrchlab. První písemná zmínka o Vrchlabí pochází z roku 1359. V 16. století získal panství Kryštof Gendorf, který v roce 1533 dosáhl povýšení osady Vrchlabí na město.

Stavební dominantou města je renesanční zámek, dále děkanský kostel svatého Vavřince, klášterní kostel s. Augustina a několik historických roubených domů přímo v centru města. V budově barokního kláštera se bude po rekonstrukci nacházet nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku. V okolí města je množství přírodních památek a vyhlídek do širokého okolí. 

V Regionálním turistickém informačním centru nabízí dětem několik zábavných hledaček a kvízů s pokladem či odměnou na konci, nebo stezky s tajuplným příběhem. Znalce historie potěší v letních měsících prohlídky památek s průvodcem, a to v českém, německém či anglickém jazyce. 

Velice dobrou dopravní obslužnost doplňují v létě Krkonošské cyklobusy, jejichž linky se ve Vrchlabí křižují a mohou vás tak dopravit téměř v rámci celého regionu. Vrchlabí protíná Labská cyklostezka. V zimě si každý jistě vybere z pestré nabídky vyžití – najdete zde skiareály vhodné pro rodiny s dětmi i zdatné lyžaře, běžecké tratě, a dokonce i závodní běžecký areál s umělým osvětlením a zasněžováním. Výhled na Ještěd, nebo do Podkrkonoší je jedinečný z kamenné rozhledny Žalý, na kterou nemusíte šplhat, stačí využít lanovku, která vás z Herlíkovic vyveze téměř až k prvnímu schodu. 

Otevírací doba

Úřední hodiny Městský úřad Vrchlabí: www.muvrchlabi.cz/kontakty/os-10/p1=1599

 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load