ENDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Vyhledávání

Srbská Kamenice

Srbská Kamenice, 407 15

Telefon:+420 412 555 066
E-mail:starosta@srbskakamenice.cz
Web:www.srbska-kamenice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Srbská Kamenice leží severovýchodně od města Děčína. Rozkládá se v údolí řeky Kamenice, která se na severním konci obce spojuje s Chřibskou Kamenicí.
 
 

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1352. Architektonickou dominantou obce je kostel sv. Václava, nachází se zde také řada roubených domů, některé s hrázděnými patry. Na skále pod místním hřbitovem je vytesán zajímavý reliéf Korunování Panny Marie od neznámého lidového umělce.

U silnice směrem na Novou Olešku a Děčín, u prvního rybníka, stojí pomník, připomínající tragickou havárii jugoslávského dopravního letadla v roce 1972, kterou přežila pouze jedna z letušek.

Obec je díky své poloze jednou z bran Českého Švýcarska. Malebná krajina s bizardními pískovcovými skalami je ideální pro pěší túry, ve vybraných lokalitách lze provozovat i horolezectví. Pro turisty je Srbská Kamenice východištěm cest směřujících například na Růžovský vrch, nejvyšší horu celých Labských pískovců na východ od Labe, či do romantického labyrintu pískovcových roklí Svinské Doly.

 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load