ENDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Vyhledávání

Hotel Ještěd

Jizerské hory

Horní Hanychov 153
Liberec 8, 460 08

Telefon:+420 485 104 291
E-mail:recepce@jested.cz
Web:www.jested.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 53
Přistýlky: 12
Celkový počet pokojů: 19
Druhy pokojů: 2 lůžkové, 3 lůžkové, 4 lůžkové, vícelůžkové, apartmá
Počet 2 lůžkových: 10
Počet 3 lůžkových: 6
Počet 4 lůžkových: 2
Počet vícelůžkových: 1
Počet apartmá: 1
Ještěd je originální stavbou, obdivovanou u nás i v zahraničí. Ve výšce 1012 metrů nad mořem se tyčí věž postavená v 70. letech architektem Karlem Hubáčkem, která v sobě skrývá televizní vysílač, restauraci a unikátní hotel. Část interiérů hotelu i restaurace se postupně vrací do své původní podoby z roku 1973, kdy byl Ještěd slavnostně otevřen pro veřejnost. Hotelové pokoje jsou nově zrenovované.
 
 

Celková koncepce řešení interiérů je navržena tak, aby vyhovovala jak běžným návštěvníkům-turistům, tak náročnějším hostům.

Hotel Ještěd - ubytování:

Ještěd nabízí výjimečné zážitky v každé roční době. Díky svému umístění vysoko nad městem se hosté mohou kochat výhledy do kraje, dívat se při večeři na rozzářený Liberec nebo mít to štěstí a snídat nad oblaky ozářenými sluncem. I mlha a vítr zde mají svou atmosféru, kterou hosté přirovnávají k letu kosmickou raketou. Hotel na Ještědu je zážitkem, pěkným dárkem či odměnou. Vybrat si, objednat i zaplatit pokoj lze přímo na webu jested.cz. Tam lze také zakoupit dárkové vouchery na služby na Ještědu. 

Nevíte, co věnovat jako svatební dar či dárek k narozeninám? Zážitek spojený s ubytováním na Ještědu je nevšední i pro rodilé Liberečany. Vše zařídíte v pohodlí online na jested.cz. Hotel Ještěd nabízí 1 Apartmá s výhledem na Liberec, 12 pokojů typu Comfort a 5 pokojů typu Economy. Kvůli malé kapacitě a jedinečnosti je nutné rezervovat pobyt dlouho dopředu, nejlépe přímo na webových stránkách hotelu jested.cz.

V hotelu je možné bezplatné zapůjčení dětských postýlek, které je nutno objednat min. den předem. Hotelové pokoje disponují internetovým wifi připojením zdarma. Pro všechny prostory hotelu platí zákaz kouřeníZvířata jsou vítána, za zvíře na hotelovém pokoji zaplatíte 350 Kč/noc.

Hotel Ještěd - stravování:

Kvalitní a poctivá místní kuchyně vám přes den nabídne jednoduché menu, ve kterém si vybere každý - české klasiky i jídla bez masa či jídla sladká. Večer se restaurace proměňuje, na stolech se rozsvěcují svíčky a menu nabízí jídla i pro náročnější hosty. Na Ještědu lze objednat i větší oslavy a firemní akce. Velké akce pojmou až 200 hostů, ale musí být rezervovány velmi dlouho předem.

Restaurace je otevřena po celý rok (24.12. zavřeno). Orientační cena oběda či večeře je 260 Kč. Restaurace disponuje WIFI připojením k internetu. Restaurace je nekuřácká.  

Kapacita restaurace: 140 míst
Kapacita kavárny a baru: 60 míst
Otevírací doba: 11:00 - 0:00

Filmy, které se natáčely na Ještědu

Grandhotel
Ošklivá slečna
My všichni školou povinní
Tři bratři (sídlo 12 měsíčků)

 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load