ENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Vyhledávání

Pension Poezie

Jizerské hory

Kořenov 17, 468 49

Telefon:+420 602 399 991
E-mail:m.smolikova@arpzpd.cz
Web:www.pension-poezie.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 19
Celkový počet pokojů: 7
Druhy pokojů: 2 lůžkové, 3 lůžkové, 4 lůžkové

OPUScard

Pension Poezie poskytuje kvalitní a bezbariérové ubytování v horském prostředí v obci Kořenov nedaleko Harrachova, na rozhraní turistického regionu Jizerské hory a Krkonoše.
 
 

Penzion POEZIE se nachází v obci Kořenov  (800 m.n.m.) na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Z penzionu je nádherný výhled na Čertovu horu se skokanským můstkem v Harrachově, směrem na jih se nachází rozhledna Štěpánka a západní pohled tvoří Tesařovská kaple s nočním nasvícením.

Kapacita penzionu je 19 osob v 7 pokojích (s možností přistýlek), všechny s vlastním sociálním zařízením – koupelnou (WC, sprchový kout, umyvadlo).

Nabízíme pronájem pouze celého objektu.

Penzion je vhodný také pro svatby, setkání, firemní akce a školení s možností zapůjčení dataprojektoru a flipchartu, zajištěním stravování, zapůjčení výčepního zařízení a kávovaru.

V přízemí je vybavená kuchyně pro vlastní vaření, jídelna a klubovna s TV. Hosté mají možnost připojení k internetu Wi-Fi zdarma. K dispozici jsou dvě venkovní a jedna zastřešená terasa a posezení u táboráku. Pro děti venkovní dětské hřiště s prolézačkami, skluzavkou a pískovištěm.

Penzion provozuje Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s. Díky dobročinnosti a vstřícnosti majitele penzionu, pana Miroslava Šlechty, je penzion bezbariérově upraven.

V objektu je instalována svislá zdvihací plošina pro přesun vozíčkářů do 1. patra. Zcela nově je vybudována bezbariérová koupelna se stropním zvedacím systémem umožňující pohodlnou hygienu i těžce tělesně postiženým osobám. 

Nedaleko penzionu se nachází 350 m dlouhá sjezdovka Bavorák s poma-vlekem. Ve vzdálenosti asi 4 km je větší skiareál Rejdice se sedačkovou lanovkou. Velmi lákavé a autem bez problémů dostupné (cca 8 km) je známé špičkové lyžařské středisko Harrachov s jedinečným „mamutím můstkem“. Další skiareály naleznete v Desné, na Tanvaldském Špičáku, v Pasekách, Rokytnici nad Jizerou a v neposlední řadě i ve vzdálenějším Špindlerově Mlýně a jeho okolí.

V bezprostředním okolí pensionu Poezie jsou desítky kilometrů stop pro běžkaře, které navazují na trasy směrem na Smědavu a Bedřichov nebo na západní Krkonoše (včetně nástupu na nejoblíbenější Jizerskou nebo Krkonošskou magistrálu).

Celá oblast je hustě protkána značenými turistickými stezkami. Cyklisté mohou využít silniční síť, turistické stezky i značené cyklotrasy.

Dovolená s dětmi - nabídka

Pension Poezie je vhodný pro pobyty rodin s dětmi. Pro děti je k dispozici venkovní dětské hřiště s pískovištěm. Celý objekt je nekuřácký a nachází se v klidném prostředí na okraji obce.

Kongresová a incentivní turistika - nabídka

Pension Poezie je vhodný k uspořádání firemních akcí, seminářů a školení. K dispozici je školící místnost. Většinu vybavení je nutné přivézt sebou.
Technické vybavení:
Služby: catering, květinová výzdoba
Prostory pro akce: školící místnost
Školící místnost - kapacita: 32

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Pension Poezie nabízí školní a zájmové pobyty pro předškolní děti a děti do 5. třídy.
Školní pobyty: ano

Školní pobyty

Pension Poezie nabízí školní a zájmové pobyty pro předškolní děti a děti do 5. třídy. K dispozici společenská místnost, dětské hřiště, možno zajistit pronájem blízké tělocvičny. Turnusy nejsou podmínkou. Stravování zahrnuje plné penze, svačiny dopoledne i odpoledne a pitný režim.

Firemní akce

Pension Poezie je vhodný k uspořádání firemních akcí, seminářů a školení. K dispozici je školící místnost. V penzionu je možnost bezdrátového připojení k internetu (WiFi), možno využít televizor, video a DVD. Ostatní vybavení je nutné přivézt sebou.

Kongresové vybavení

Technické vybavení:
Služby: catering, květinová výzdoba
Prostory pro akce: školící místnost
Školící místnost - kapacita: 32

Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek

Vybavení ubytování

Vybavení: pokoj s vanou / sprchou Vybavení: pokoj s WC Vybavení: TV ve společenské místnosti Vybavení: WiFi Vybavení: možnost vaření Vybavení: konferenční místnost Vybavení: gril, ohniště Vybavení: zahrada, terasa Vybavení: vybavení pro školení Vybavení: dětské hřiště / dětský koutek Vybavení: hřiště Vybavení: půjčovna sportovních potřeb Vybavení: parkoviště Vybavení: parkoviště pro autobusy Vybavení: bezbariérový přístup

Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Jiří Matoušek
Pension Poezie, autor: Pension Poezie
Pension Poezie, autor: Pension Poezie
Penzion Poezie - parkoviště, autor: Martina Smolíková
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load