ENDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Vyhledávání

Poznávání Frýdlantska: muzea a tajný posel

Jizerské hory

V roce 2013 vznikla na Frýdlantsku společná nabídka, která návštěvníkům představuje muzea a expozice v malebné oblasti pod severními svahy Jizerských hor. Vyberte si některé z nich a udělejte si prima výlet na Frýdlantsko.
 
 

"Poznávání Frýdlantska: muzea a tajný posel" nabízí návštěvu „klasických“ muzeí (Frýdlant, Nové Město pod Smrkem), skanzenů a expozic života na venkově (Jindřichovice pod Smrkem, Pertoltice, Raspenava, Černousy-Ves, Dolní Řasnice), expozic zaměřených na určité téma (Železniční muzeum ve Frýdlantě, Jizerskohorské technické muzeum v Bílém Potoce, Horolezecké muzeum v Hejnicích) nebo netradičního, komunitně založeného a vedeného muzea obce (Višňová). Některá muzea je možné poznávat hravou formou, s příběhem tajného posla vévody z Valdštejna.  Na děti a dospělé, kteří je do muzeí doprovodí, čekají sběratelské špendlíky – “placky” s motivy muzeí, originální omalovánky a hlavně zajímavé příběhy, které v muzeích najdou.

Informace, otevírací dobu muzeí (některá jsou přístupná jen v letní sezoně) a aktuální novinky: www.muzea-frydlantsko.cz.

Související články

Žijící skanzen, autor: MAS Frýdlantsko
Žijící skanzen, autor: MAS Frýdlantsko
Tajný posel, autor: MAS Frýdlantsko
Tajný posel, autor: MAS Frýdlantsko
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load