ENDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Vyhledávání

Penzion Alpský dům

Krkonoše

Strážné 205, 543 52

Telefon:+420 499 434 209
GSM:+420 604 742 742
+420 604 880 580
E-mail:alpskydum.strazne@gmail.com
Web:www.alpsky-dum.ubytovani-strazne-krkonose.cz/cs/
www.facebook.com/ubytovani.strazne.krkonose
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 24
Přistýlky: 7
Celkový počet pokojů: 8
Druhy pokojů: 2 lůžkové, 4 lůžkové, apartmá
Počet 2 lůžkových: 4
Počet 4 lůžkových: 1
Počet apartmá: 3
Penzion Alpský dům poskytuje ubytování v centru obce Strážné, která je klidným horským střediskem ležícím 800 m n.m., ve střední části turistického regionu Krkonoše. Penzion ležící 6 km od Vrchlabí. Od penzionu je krásný výhled přes údolí do nedalekých Herlíkovic přímo na sjezdové tratě.
 
 

Penzion Alpský dům – ubytování:

V Alpském domě jsou velmi prostorné dvou a čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, WIFI, televizí a balkonem. Kapacita zařízení je 23 lůžek.

Penzion Alpský dům – další služby:

Mezi služby v letních měsících patří krytý bazén s možností využívat ho i za nepříznivého počasí, letní posezení v pergole ideální pro grilování, ale i větší akce jako je třeba rožnění selete pro 15 a více osob. V nabídce jsou pobyty jak se snídaní tak i s polopenzí, které se podávají ve společné jídelně. Parkování přímo u penzionu. Nedaleko penzionu je otevřeno několik restaurací.

V letním období je možnost využití tenisových kurtů, hřiště na minikopanou, vyjížďky na koních. Pro radost nejmenších je k dispozici krásné dětské hřiště. Strážné je ideálním východiskem pěší i cykloturistiky. Během letní sezony je ideálním výchozím místem jak pro pěší turistiku i cykloturistiku. 

V zimním období – upravené běžecké tratě začínající ve Strážném jsou napojeny na Krkonošskou lyžařskou magistrálu, na které můžete obdivovat krásy místní přírody v délce téměř 70 km. Uprostřed obce jsou též k dispozici lyžařské vleky s upravenými sjezdovkami. Každý den je možno využít večerní lyžování na uměle osvětlených sjezdovkách. Hosté mohou využít služeb půjčovny lyží, lyžařské školy, snowtubing.

Stráženský minibus vás na požádání vyveze za menší poplatek až na hřebeny k Dvorské boudě a v zimě slouží jako skibus v obci Strážné. Pro návštěvu sousedního lyžařského areálu Herlíkovice – Bubákov je možno využít skibus Bubákov, který vás ochotně odveze a to zcela zdarma.

Dovolená s dětmi - nabídka

Penzion Alpský dům je vhodný pro rodiny s dětmi. Ve vzdálenosti 50 m od penzionu Alpský dům je k dispozici dětské hřiště s prolézačkami, klouzačkami a pískovištěm.

Alpský dům, autor: Michal Exnar

Vybavení ubytování

Vybavení: pokoj s vanou / sprchou Vybavení: pokoj s WC Vybavení: TV na pokoji Vybavení: WiFi Vybavení: konferenční místnost Vybavení: gril, ohniště Vybavení: zahrada, terasa Vybavení: vybavení pro školení Vybavení: venkovní bazén Vybavení: dětské hřiště / dětský koutek Vybavení: půjčovna sportovních potřeb Vybavení: parkoviště Vybavení: zvířata akceptována Doplňkové služby: snídaně Doplňkové služby: polopenze

Alpský dům, autor: Michal Exnar
Alpský dům, autor: Michal Exnar
Alpský dům, autor: Michal Exnar
Alpský dům, autor: Michal Exnar
Alpský dům, autor: Michal Exnar
Alpský dům, autor: Michal Exnar
Alpský dům, autor: Michal Exnar
Alpský dům, autor: Michal Exnar
Alpský dům, autor: Michal Exnar
Alpský dům, autor: Michal Exnar
Alpský dům, autor: Michal Exnar
Alpský dům, autor: Michal Exnar
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load