ENDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Vyhledávání

Jizerské hory

Jizerské hory

Jizerské hory jsou jednou z nejstarších chráněných krajinných oblastí v České republice. Až do současnosti si zachovaly vzhled severských lesů, který láká milovníky přírody po celý rok. Na východě Jizerské hory navazují na Krkonoše a na západní straně s nimi sousedí Lužické hory. Chloubou kraje jsou bezesporu rozhledny, kterých bylo na poměrně malém prostoru vybudováno opravdu hodně. Mezi nejznámější patří Bramberk, Černá Studnice, Královka či nedávno znovuotevřená rozhledna na vrchu Smrk.
 
 

V zimě Jizerské hory nabízejí skvělé podmínky pro milovníky zimních sportů. Jsou zde oblíbené terény pro sjezdové lyžování a zároveň zde byla vybudována řada běžeckých tratí, které jsou známé jako Jizerská magistrála.

V letním období jsou Jizerské hory oblíbeným centrem turistů a cyklistů, kteří zde najdou četné, turistické trasy i cyklotrasy.

Kromě lyží či turistiky Jizerské hory nabízejí i řadu dalších aktivit. Hladinu adrenalinu vám zvedne bobová dráha, vyzkoušet si můžete snowtubing či ski - jöring, můžete si zahrát bowling, tenis, nebo si zajezdit na koni.

Mezi oblíbené cíle pro rodiny s dětmi patří aquapark Babylon, výletní areál Pěnčín s kozí farmou a vyhlídkovým vláčkem či bobová dráha Janov nad Nisou, na které se mohou svézt děti i rodiče. Pokud navštívíte Liberec, za pozornost rozhodně stojí zdejší ZOO a botanická zahrada.

Pro vaši pohodovou dovolenou nabízejí Jizerské hory širokou nabídku ubytování všech kategorií, najdete zde penziony, chalupy, chaty i hotely.

Nejvýznamnějšími městy regionu jsou Liberec a Jablonec nad Nisou. Mezi známá turistická centra patří Bedřichov, Janov nad Nisou, Albrechtice v Jizerských horách a na rozhraní Krkonoš známé středisko Kořenov.


Související články

Panský Dům, Osada Jizerka
Panský Dům, Osada Jizerka
Osada Jizerka
Osada Jizerka
Osada Jizerka
Černá jezírka
Pohled na Bukovec
Pohled na Bukovec
Rozhledna Královka
Liberecký zámek
Bedřichovská přehrada
Bukovec
Jizerka z Bukovce
Babylon Liberec - aquapark
Běžkaři u Šámalky
Botanická zahrada Liberec
Bukovec - jaro
Černá jezera
Cykloturistika v Jizerkách
Jizerské hory
Vrchol Jizera
Osada Jizerka - léto
Osada Jizerka - zima
Lanovka Špičák
Lyžaři na Ještědu
Rozhledna Smrk
Sjezdovka na Bedřichově
Viadukt Smržovka
Pohled na zimní Jablonec nad Nisou
Jizerské hory v zimě
Černá jezírka
Osada Jizerka
Kaple v Kořenově
Kořenov   Riedlova hrobka
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load