ENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Vyhledávání

Lufťákova stezka na Benecku

Krkonoše

Už jste slyšeli o převratném luftování na Benecku? Ne? Vy nevíte, kdo je lufťák? Přeci ten, kdo si doslova na vlastní plíce užívá svěží vzduch na Benecku, a bystří si tak své smysly. Totiž, okysličený mozek lépe myslí! O spojení kvalitního vzduchu a zábavy se můžete přesvědčit na přes 2 km dlouhé lufťákově stezce, na které na vás čekají zajímavé zastávky.
 
 

Máte rádi hádanky? Pohyb je váš kamarád? Nemusíte být olympionik ani Einstein, naši stezku zvládnou projít všichni, kteří se rádi baví.

Stezka začíná na centrálním parkovišti na Benecku, kde můžete zaparkovat. 

Na trase na Vás čekají zastávky: „mapa, lufťákova flotila, drž partu, bylo nás pět, koule v háji, lufťák hledá SuperStar“, "jeden nestačí", "drevokocůr". Můžete se těšit na nová stanoviště „Smotni si“, „Šoupni si“, „Puzzni si“, „Musíme to opravit“ a „ Trpaslík Vejral“. Na odloučeném stanovišti, které budete muset najít pomocí nápověd, se nachází NEJVĚTŠÍ TRPASLÍK NA SVĚTĚ a bude odtamtud krásný výhled!

Nenechte si ujít pátrání po trpaslíku Vejralovi a plnění zábavných úkolů během procházky na Lufťákově stezce. A až to všechno projdete, skočte si do jednoho z výdejních míst pro certifikát a samolepku s lufťákem.

Výdejními místy jsou:

Stačí jen zodpovědět kvízovou otázku a můžete si hned odnést nálepku s logem stezky a diplom (certifikát), díky kterému z vás bude diplomovaný lufťák.

A jak to s tím luftováním funguje doopravdy? Podívejte se na video...

Související články

Lufťákova stezka na Benecku, autor: Pavla Bičíková
Lufťákova stezka na Benecku, autor: Pavla Bičíková
Lufťákova stezka na Benecku, autor: Pavla Bičíková
Lufťákova stezka na Benecku, autor: Pavla Bičíková
Lufťákova stezka na Benecku, autor: Pavla Bičíková
Lufťákova stezka - logo
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load