ENDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Vyhledávání

Regionální muzeum a galerie Jičín - Muzeum hry

Český ráj

Valdštejnovo nám. 1
Jičín, 506 11

Telefon:+420 493 532 204
E-mail:muzeumhry@muzeumhry.cz
Web:www.muzeumhry.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Regionální muzeum a galerie sídlí v objektu jičínského zámku. Jedinečná interaktivní expozice s rodinným průvodcem, interaktivní návštěvnický okruh prezentující valdštejnskou historii.
 
 

Regionální muzeum a galerie sídlí v objektu jičínského zámku. Muzeum spravuje přes 120.000 předmětů v archeologických, historických, etnografických a přírodovědných sbírkách.

Regionální muzeum ve stálé expozici nabízí čtyři samostatné cesty prohlídky. První obsahuje osm sálů vlastivědné expozice a zachycuje Jičínsko od pravěku do současnosti. Druhá cesta stoupá  do panské oratoře (prostor dostupný spojovací chodbou mezi zámkem a kostelem). Třetí představuje prostor, kde se nachází výstavní chodba muzea s krátkodobými výstavami. Čtvrtá pokračuje ke třem sálům: nově upravený prostor pro instalaci obrazu Karla Škréty Zvěstování Panně Marii, Konferenční salonek připomínající rok 1813 a výstava střeleckých terčů a herna pro děti.

 

Prohlídka muzea má tyto možnosti:

- cestu s rodinným průvodcem do vlastivědné expozice. Pro každý ze sálů je vybrán charakteristický prvek, který je předmětem herní situace (psaní ve scriptoriu, mletí na žernovu, předení nitě na kolovratu atd.), zároveň návštěvník v každé místnosti objeví kopii historické mince a může si její obraz přenést frotáží do svého průvodce
- cestu za třemi panáčky. Pro předškolní děti je připravena hra na schovávanou. V každém sále vlastivědné expozice jsou schování vždy 3 panáčci a jeden z nich – ten se šipkou v ruce – ukazuje na zajímavý předmět
- cestu do muzejní herny, kde návštěvníci mohou skládat dámské kostýmy a uprostřed místnosti mohou sestavit různé podoby jičínského náměstí. V herně je také Skříň otázek obsahující předměty, které se vztahují k vlastivědné expozici
- cestu s hůlkou Albrechta z Valdštejna. Valdštejnova hůlka, kterou si u nás snadno vyrobíte, je klíčem, např. ke spuštění hudby nebo k otevření tajné komnaty
- cestu za Eliškou Kateřinou, aneb zámecké loutkové divadlo. Prostřednictvím vašeho loutkového představení se více dozvíte o lásce bohaté šlechtičny ke kováři a o výbuchu na jičínském zámku.

Poloha: centrum města Jičína, poblíž Valdické brány

Dovolená s dětmi - nabídka

Interaktivní expozice s rodinným průvodcem, připraveny jsou i pracovní listy. V muzeu je také loutkové divadélko, kde si návštěvníci mohou sehrát své vlastní představení.

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Muzeum nabízí interaktivní expozice prezentující mimo jiné valdštejnskou historii formou hry a od roku 2006 i stálou expozici Dějiny a příroda Jičínska s interaktivními prvky a pracovními listy.

Otevírací doba

Březen - Červen Út - Ne 10:00 - 17:00
Červenec - Srpen Po - Ne 10:00 - 18:00
Září - Říjen Út - Ne 10:00 - 17:00
Listopad - Únor Út - Ne 10:00 - 16:00

V době od 1. 1. do 30. 6. a od 1. 9. do 31. 12. polední pauza v sobotu a neděli od 12:00 do 12:30. Sleva na hromadné vstupné ve výši 10 % se poskytuje skupinám nad 8 osob. Hromadné vstupné: 40 Kč/osoba průvodce zdarma Hromadné vstupné pro mateřské školy: 5 Kč/osoba průvodce zdarma

Vstupné

Muzeum
Plné vstupné:80,00 CZK
Rodinné vstupné:150,00 CZK
Děti:40,00 CZK
Studenti:40,00 CZK
Senioři:40,00 CZK
Galerie
Plné vstupné:45,00 CZK
Rodinné vstupné:100,00 CZK
Děti:20,00 CZK
Studenti:20,00 CZK
Senioři:20,00 CZK
Poznámka:Děti do 6ti let mají vstup zdarma.
Muzeum Jičín, autor: Jakub Podobský

Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina, polština Služby a vybavení: úschovna zavazadel (šatna)

Muzeum Jičín, autor: Jakub Podobský
Muzeum Jičín, autor: Jakub Podobský
Muzeum Jičín, autor: Jakub Podobský
Muzeum Jičín, autor: Jakub Podobský
Muzeum Jičín, autor: Jakub Podobský
Regionální muzeum a galerie Jičín - Muzeum hry
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load