ENDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Vyhledávání

Muzeum panenek a medvídků pod Troskami

Český ráj

Troskovice 40
Rovensko pod Troskami, 512 63

GSM:+420 724 577 389
E-mail:muzeum.panenek@seznam.cz
Web:www.muzeumpanenek.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Muzeum panenek a medvídků pod Troskami je jediné tohoto druhu v České republice. Na výstavní ploše 300 m2 najdete kolem 2 000 exponátů.
 
 

Můžeme zde vidět panenky a medvídky našich prababiček a babiček, i unikátní soudobé sběratelské panenky prezentované našimi i zahraničními výtvarníky.
Rozsáhlá expozice čítající více než 2000 exponátů představuje vývoj panenek a medvídků od roku 1840 až po současnou uměleckou produkci.

Více na:  www.muzeumpanenek.cz

Expozice:

Panenky jsou zde rozděleny dle materiálů používaných k výrobě - od drahých porcelánek, lehkých celuloidových plaváků, po levnější panenky z papírmaše a kompozitu, což je směs sádry a dalších přísad.


Mezi exponáty se nachází opravdové historické skvosty a panenky s osudovými příběhy. Panenka, která prošla koncentračním táborem, či panenka určená jako dárek paní Haně Benešové.


Můžete si zde prohlédnout celoporcelánovou panenku z roku 1840, která sloužila k výchově mladých šlechtičen či panenku určenou pro zdravotní sestry a porodní asistentky z roku 1900.


Jako jediná instituce tohoto druhu získalo Muzeum v Troskovicích povolení Policejního presidia v Praze vystavit na veřejnosti panenky Páju a Jáju - demonstrační panenky, které usnadňují komunikaci při výslechu týraných a zneužívaných dětí.


Zajímavostí muzea je i panenka Chucky - hrdina amerického hororového filmu.


Je zde ojedinělé aranžmá s dětskými postýlkami a inkubátory, které nese název Novorozenecké oddělení. Představuje dokonalé detailní studie tvořené dle živé předlohy či fotografie. Panenky jsou zde takřka k nerozeznání od skutečných novorozeňat. Miminka se smějí, jiná krabatí obličej, mají nudličku u nosu či orosené oči. Na miniaturních prstících se jim lesknou nehtíky, pod hebkou kůží prosvítají modré žilky.

Dovolená s dětmi - nabídka

Ojedinělá expozice panenek a medvídků nadchne malé i velké návštěvníky.

Otevírací doba

Červen So - Ne 10:00 - 16:00
Červenec - Srpen Út - Čt 10:00 - 16:00
So - Ne 10:00 - 16:00
Září So - Ne 10:00 - 16:00

Otevírací doba pro rok 2023: Změny vyhrazeny v závislosti na vládních nařízení a technických možnostech: ČERVEN - otevřeno pouze SOBOTA a NEDĚLE, v ostatní dny pouze skupiny nad 20 osob na písemné objednání předem, mimo pondělí a pátku. email:muzeum.panenek@seznam.cz ČERVENEC - otevřeno ÚTERÝ, STŘEDA, ČTVRTEK, SOBOTA, NEDĚLE od 10:00hod do 16:00hod / 15:30hod poslední návštěvník / PÁTKY - VYHRAZENO PRO SPECIÁLNÍ AKCE A OBJEDNANÉ SKUPINY SRPEN - ÚTERÝ, STŘEDA, ČTVRTEK, SOBOTA, NEDĚLE od 10:00hod do 16:00hod / 15:30 poslední návštěvník / PÁTKY - VYHRAZENO PRO SPECIÁLNÍ AKCE A OBJEDNANÉ SKUPINY! ZÁŘÍ - otevřeno pouze SOBOTA a NEDĚLE od 10:00hod do 16:00hod / 15:30hod poslední návštěvník / V dalších dnech pouze skupiny nad 20 osob na písemné objednání předem, mimo pondělí a pátek: muzeum.panenek@seznam.cz

Vstupné

Plné vstupné:140,00 CZK
Děti:100,00 CZK děti do 15 let
Poznámka:Žádné průkazy a slevové karty neakceptujeme.
Změny jsou vyhrazeny.
Muzeum panenek a medvídků, autor: Jakub Podobský

Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina Služby a vybavení: parkoviště Typ muzea: vlastivědné přírodovědné

Muzeum panenek a medvídků, autor: Jakub Podobský
Muzeum panenek a medvídků, autor: Jakub Podobský
Muzeum panenek a medvídků, autor: Jakub Podobský
Muzeum panenek a medvídků, autor: Jakub Podobský
Muzeum panenek a medvídků, autor: Jakub Podobský
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load