ENDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Vyhledávání

Rádi chodíte na rozhledny a vyhlídkové věže?

Český ráj

V tom případě vám má Lomnice nad Popelkou co nabídnout. Ve svém blízkém okolí má rozhledny hned dvě.
 
 

Jedním z míst, které je dobré při putování za rozhlednami a vyhlídkovými místy v okolí Lomnice navštívit, je rozhledna Tábor (678 m n. m.). Nachází se zhruba 3,5 km od Lomnice nad Popelkou směrem na Jičín. Rozhledna prošla rekonstrukcí. Nachází se zde i sezónní informační středisko a také penzion s restaurací. Dále můžete pokračovat po modré turistické značce, která začíná za kostelem Proměnění Páně. Po cca 2,5 km dorazíte k zrekonstruované Alainovy vězi.

Dalším místem, které určitě stojí za návštěvu, je vyhlídková věž v lyžařském areálu V Popelkách. Tato vyhlídková věž (590 m n. m.) byla vybudována z původního skokanského můstku. Je v provozu od roku 2007 a je z ní krásný výhled na Český ráj a okolí Lomnicka.

Skokanský můstěk K-70, autor: KIS Lomnice n. Pop.
Skokanský můstěk K-70, autor: KIS Lomnice n. Pop.
Rozhledna na poutním místě Tábor, autor: KIS Lomnice n. Pop.
Alainova věž pod Táborem, autor: KIS Lomnice n. Pop.
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load