ENDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Vyhledávání

Putování a turistika

Celá trasa Zlaté stezky Českého ráje je značena červenou turistickou značkou. Prochází celým regionem Český ráj, a proto ji lze projít za několik dní.

Připravili jsme pro vás týdenní putování po Zlaté stezce. Navržené úseky můžete projít najednou, nebo jednotlivě. Můžete je libovolně kombinovat s jednodenními výlety (okruhy), které jsou připraveny v sekci Jednodenní výlety na Zlaté stezce. Putování můžete začít v jakémkoli směru. Náš popis začíná v Mladé Boleslavi a končí v Jičíně, s možností výletu do Prachovských skal.

V letní sezoně je možno při Vašem putování využít i cyklobusů, jejichž jízdní řády najdete na www.cesky-raj.info nebo www.craj.cz.

Značení trasy: červená turistická značka

Délka značené Zlaté stezky Českého ráje:  119 km

Délka alternativní trasy: 141 km + okruh do Prachovských skal 16 km

 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load